Przejdź do treści
Wczytuję...

rowery

Podróżowanie na rowerze po Japonii ma wiele zalet. Ponieważ metro jest często zatłoczone, a samochody utykają w korkach, korzystanie z roweru jest szybsze i bardzo ekonomiczne. Nierzadko zdarza się, że japońskie miasta mają ogromne parkingi dla rowerów, bo Japończycy lubią pedałować. Ponadto, dzięki obecności rowerów samoobsługowych, zwiedzanie Japonii na rowerze szybko staje się przyjemnością.

WYPOŻYCZYĆ CZY KUPIĆ ROWER W JAPONII?

Jeśli podróżujesz po Japonii, masz wybór między wypożyczeniem roweru na miejscu a jego zakupem. W dużych miastach, takich jak Kanazawa, Tokio czy Hiroshima, są rowery samoobsługowe. Wypożyczenie roweru jest idealne, jeśli planujesz nie jechać daleko, bo po kilku godzinach będziesz musiał go zwrócić. Istnieje również możliwość wypożyczenia roweru na stacji i zwrócenia go w tym samym miejscu, ale w innej okolicy.

Długoterminowe wynajmy nie są zbyt powszechne w tym kraju, ponieważ Japonia jest bardzo górzysta. Więc jeśli planujesz krótkie wycieczki, powinieneś wypożyczyć rower. Cena jest przystępna, ale ze względu na wysoką rezystancję kosztuje nieco więcej w przypadku bardziej wyszukanych rowerów, takich jak półsztywne rowery elektryczne. Jeśli jednak planujesz długie, kilkudniowe podróże, lepiej kupić własny rower bezpośrednio. Średnia cena za używany rower wynosi 45 euro, a za nowy 120 euro.

Rowery górskie są stosunkowo drogie, ale są solidne dla tych, którzy lubią stromy teren. Następnie zarejestruj swój rower na posterunku policji, aby nie mieć nieprzyjemności podczas rutynowej kontroli służb mundurowych. Co więcej, kontrole te są dość częste w Japonii, więc lepiej przestrzegać lokalnych przepisów.

Rower można zabrać ze sobą, gdy podróżuje się wewnętrznie metrem lub samolotem. Ale rower będzie musiał zostać zdemontowany i zapakowany w specjalną torbę. Po zakończeniu pobytu rower bez problemu można sprzedać.

PRZEPISY DROGOWE, KTÓRYCH NALEŻY PRZESTRZEGAĆ.

Jak wiemy, Japonia jest krajem zasad, czystości i porządku. Jadąc na rowerze, nie jesteś zwolniony z lokalnych przepisów. A jeśli zauważysz, że niektórzy Japończycy je łamią, nie rób tego, co oni, bo jesteś przede wszystkim turystą. Złamanie tych zasad może kosztować do 500.000 jenów grzywny lub trzy miesiące w więzieniu.

Zasad jest sporo -  na stronie „JapanCycling” znajduje się szczegółowy przegląd. Oto najważniejsze, o których należy pamiętać.

1. Zawsze należy przestrzegać zasad postępowania oraz stosować się do sygnalizacji świetlnej i znaków drogowych. Należy również pamiętać, że jazda z uszkodzonym rowerem może kosztować wiele mandatów, więc należy być bardzo ostrożnym.

2. Rower musi być zarejestrowany na nazwisko właściciela w Prefekturalnym Wydziale Policji.

3. Tak jak samochodem, musisz zawsze jeździć po lewej stronie ulicy, nawet jeśli znajdziesz się w wiosce na środku pustkowia.

4. Prowadzenie roweru pod wpływem alkoholu jest w Japonii zabronione i podlega karze 5 lat więzienia.

5. Jazda na chodniku jest zabroniona. Jeśli są ścieżki rowerowe, najlepiej jest z nich korzystać.

6. Jazda z pasażerem jest nielegalna, chyba że pasażer jest dzieckiem poniżej 6 roku życia i znajduje się w bezpiecznym foteliku dziecięcym.

7. Dla bezpieczeństwa rowery muszą być wyposażone w dzwonek i przednie światło.

KORZYŚCI PŁYNĄCE Z PODRÓŻY ROWEROWYCH W JAPONII.

Korzystanie z roweru jest bardziej ekonomiczne i skłoni Cię do uprawiania sportu. Będziesz mógł również zrobić częste przystanki w małych uliczkach i spróbować japońskich specjałów w małych tradycyjnych restauracjach.

Inną zaletą jazdy na rowerze jest to, że oszczędzasz więcej czasu. Co jest praktyczne w tym kraju, który chodzi z dużą prędkością. Przy japońskim ruchu ulicznym, jazda na rowerze nie jest zbyt trudna. Jest to prawdziwa przyjemność zarówno w mieście, jak i na wsi. Upewnij się tylko, że postępujesz zgodnie z zasadami drogi.

Ponadto, Japonia posiada wiele ścieżek rowerowych i parkingów specjalnie zaprojektowanych dla rowerów. I nie panikuj, wskaźnik przestępczości w Japonii jest tak niski, że twój rower będzie bezpieczny. Nie będziesz musiał płacić astronomicznej sumy pieniędzy, kiedy będziesz używał roweru. Tylko kilka dodatkowych groszy, które pozwolą ci cieszyć się innymi przyjemnościami Krainy Wschodzącego Słońca.

Wiesław

Leave a Comment