Przejdź do treści
Wczytuję...

turystyka

Japonia, to spokojny i nowoczesny azjatycki kraj. Każdego roku przyciąga miliony turystów i, obok Chin, staje się jednym z najpopularniejszych celem podróży. Możesz zorganizować swój wyjazd przez cały rok, ale aby cieszyć się najlepszą pogodą musisz wiedzieć, jaki klimat panuje w Japonii. Zapraszamy do lektury naszego krótkiego kompendium, które pomoże Ci w wybraniu najbardziej optymalnej pory roku przy planowaniu podróży do Kraju Kwitnącej Wiśni.

KLIMAT JAPONII

Trzy czwarte terytorium Japonii jest pokryte obszarami górskimi. Wyjaśnia to różnorodność klimatu tego kraju, którego klimat po stronie morza w Japonii nie jest taki sam jak po stronie Oceanu Spokojnego. Pory roku są w Japonii bardzo zaznaczone, co pozwala odwiedzającym odkryć wiele aspektów kraju, gdy odwiedzają go po raz drugi lub trzeci w różnych porach roku.

1. Idealny czas na wyjazd na japońską wyspę Honsiu

Właściwy czas na wyjazd do Japonii zależy głównie od wyboru miejsca docelowego. Jeśli zaplanowałeś pobyt na głównej wyspie Honsiu, możesz wybrać sezon wiosenny. Pogoda jest w tym okresie lepsza. Klimat jest łagodniejszy, a w ciągu dnia można cieszyć się przyjemniejszą temperaturą podczas zwiedzania świątyń i innych kultowych miejsc na wyspie. To właśnie w tym okresie kwitną drzewa wiśniowe, ulubiony czas dla turystów, którzy masowo przybywają na wyspę, aby się nimi cieszyć. Należy również zauważyć, że wyspa ta jest jednym z najbardziej popularnych miejsc w Japonii. W północno-wschodniej części Honsiu znajduje się prefektura Yamagata. Wyróżnia się przede wszystkim pięknymi śnieżnymi zimami, które sprawiają wrażenie przebywania w nierealnym świecie. Miłośnicy nart znajdą tam idealny czas, aby docenić krajobrazy tworzone przez śnieg lub sztukę yukumi.

2. Ciesz się Hokkaido w zimie lub w lecie

Wiele osób marzy o pozostaniu na wyspie Hokkaido w zimie. Na torze Yuki Matsuri w lutym odbywa się festiwal śniegu. Wyspa posiada również źródła termalne, z których Sunkyo i Nyuto Onse należą do najlepszych. Jest to prawdziwe miejsce relaksu, gdzie woda jest zawsze ciepła nawet przy śniegu pokrywającym kamienie i zimowej bryzie. Sezon letni pozostaje jednak wyjątkowy, aby wybrać się na tę wyspę. Podczas gdy ciepło i wilgotność atmosfery nie są zbytnio doceniane w innych częściach Japonii, na Hokkaido są one o wiele przyjemniejsze.

3. Tokio: cel, którego nie można pominąć w Japonii

Tokio jest stolicą Japonii. Zima jest tam łagodna, na równinie jest bardzo mało śniegu, a temperatura bardzo rzadko jest ujemna. W okresie wiosennym temperatura w Tokio może przekroczyć 20°C. Jest to czas kwiatów wiśni, magiczny moment, którego nie można przegapić. Latem nie jest łatwo wytrzymać upał w stolicy Japonii, ale dla tych, których kusi jakiś letni pobyt w mieście, automaty z chłodnymi napojami pozwalają ochłonąć w każdej chwili. Zimą często nazywane jest miastem światła i należy zauważyć, że pierwsze opady śniegu są jednym z najważniejszych momentów dla Japończyków.

DWA NAJLEPSZE SEZONY DO WYJAZDU DO JAPONII

W całej Japonii wiosna i jesień to najlepsze pory roku na spędzenie miłych chwil. Dlaczego tak jest? Ponieważ jesienią temperatury są przyjemniejsze przy mniejszej wilgotności powietrza. Ponadto krajobraz jest przyjemniejszy, a drzewa stają się złoto-brązowe. Wiosną, ostatnie trzy tygodnie kwietnia są najprzyjemniejsze, bo wtedy właśnie kwitną wiśnie. Możesz nawet brać udział w specjalnym festiwalu dedykowanemu temu zjawisku przyrodniczemu: "hanam".

A CO Z PORĄ DESZCZOWĄ?

Istotnie, każdy, kto nie lubi wilgoci, nie będzie zadowolony z pobytu w Japonii właśnie w tym okresie. Jak większość krajów azjatyckich, archipelag japoński jest nawiedzany przez deszcze monsunowe. Zazwyczaj zaczynają się na początku czerwca i kończą dopiero w lipcu. Odwiedzający są w tym okresie mniej liczni, ale jeśli zdecydujesz się na wyjazd do Japonii w miesiącach monsunowych, pamiętaj, że północna część kraju nie jest narażona na częste opady i wiatry. Plusem wyjazdu do Japonii w tym okresie z pewnością jest cena. Loty i hotele są wówczas dużo tańsze.

Wiesław

Leave a Comment